Avatar of Nesrin

by

Michael Neden Ölmedi? (Bölüm 3)

05 Temmuz 2013 in Genel

Anma töreninde Paris’in kulağındaki kulaklığı gördünüz mü bilmiyorum. O haberleşme için takılan bir kulaklıktı arkadaşlar. Ve Blanket resmen yüzüne dergiyi çekip arkasından gülüyordu bunun fotoğrafını da eski sitede yayınlamıştım ben. Paris konuşma yapmaya çıktığında Prince arkasında gülüyordu. Allah aşkına biz bile ilk başta kendi babamız ölmüş gibi üzülüp ağlamadık mı? Gülmeyi insan aklına dahi getiremez böyle bir durum karşısında. Senin canının parçası ölmüş bir daha asla göremeyeceksin böyle bir gerçek karşısında nasıl gülersin? E hadi onlar göz yanılması diyelim öyle bir şey olmadı. O zaman törenin ertesi günü Mike ın babası ve papaz arkadaşı sokakta kahkahalarla gülüyorlardı bunun bir açıklaması var mı? Her ne kadar araları her zaman iyi olmamış olsa da hiçbir baba taş kalpli olsa bunu yapmaz. Ayrıca Joe nun üstüne o kadar gidilmesine de karşıyım ben. Sonuçta eğer Michael,Michael Jackson olduysa bundaki en büyük katkı babasıdır. Eğer babası başından onu öyle bir disiplin içinde çalıştırmasaydı müziğe o zaman hiçbirimiz Michael Jackson diye birisini tanımayacaktık. Biz çocukluğumuzda parklarda gezdik de ne oldu Michael babası sayesinde ismini tarihe kazıttı ve adamın hakkını bu kadar da yememek gerekir diye düşünüyorum.

Pepsi reklamında Michael’ın başına gelen olay da Michael’ın ölümünden sonra gösterildi.Onların amacı ta o zaman Michael’ı kaza olarak göstererek öldürmekti. Fakat Michael’ın yanında olan ve Michael’ın bilmediği bazı insanlar tarafından kurtarıldı Mike. Bu zamana kadar hep komplo düzenlendi bu adama.

Ve birçoğumuzun bilmediği ama kabak gibi önümüzde olan bir gerçek daha var. Forest Lawn mezarlığında yatan herkesin isimi kayıtlardadır arkadaşlar. Ve bu kayıtlarda Michael’ın ismi yok. Bunun imkanı yok arkadaşlar. Eğer orada ismi yoksa orada yatmıyor demektir. E orada yatmıyorsa nerede bu adamın mezarı? Madem hayranlarını o kadar çok düşünüp This is is filmini yayınladılar sürekli yeni şarkılarını albümlerini yayınlıyorlar o zaman bir onun mezarının yerini söylemek insanların ziyaret etmesini engellememek mi bu kadar zordu? Bunu yapmalarındaki amaç ne? Mezardan adamın kemiklerini çıkarıp eve mi götürücez? Mezarın yeri Forest Lawn olarak gösterildi çünkü başka bir yer olsaydı Michael’ın peşindeki bazı haysiyetsiz şerefsizler gidip onun öldüğünden tamamen emin olabilmek için o mezarı açıp içine bakarlardı. Ve Jermaine dedi ki ‘’Çalınma ihtimaline karşı mezarın üstüne beton döktük.’’ Normalde insan canı gibi sevdiği kardeşinin üstüne her ne olursa olsun beton dökebilir mi yahu? Jermaine sadece işini garantiye almaya çalıştı yani ‘’bakın üstüne de beton döktük artık gelip mezarı açıp bakmaya falan çalışmayın boş yere yapamazsınız’’ mesajı verdi aslında.

Ayrıca 911 aramasına gelirsek açın abi kayıdı dinleyin. Telefonda 911’i arayan adamla 911 görevlisinin sesleri arasında çok enteresan bir ayrıntı var. Arayan adamın sesi çok net gelirken 911 görevlisinin sesi hep cızırtılı. Bu ne demek oluyor? Ya 911 görevlisinin konuşması bir videoydu ve adam onunla konuşur gibi yaptı yada bu konuşmayı kaydeden kişi 911 ile görüşen kişinin yanındaydı adamın sesi o yüzden o kadar net geldi,görevlinin sesi telefondan geldiği için bulanık ve cızırtılıydı.

En önemli noktalardan bir diğeri ise Murray’nin kalp masajını Michael’ın vücudunun yarısı yatakta yarısı yerde iken yapması. Göz var izan var mübarekler ben doktor değilim ben olsam ben bile adamı önce sert bir zemine koyar öyle yaparım kalp masajını. Osuruktan teyyare bunlar. Gerçek olma ihtimali %0’ın altında. Hangi doktor ölmek üzere olan bir adama böyle bir müdahalede bulunur.

Değineceğimiz bir diğer nokta da cenazede Forest Lawn görevlilerinden hiç birisinin olmaması. Amerika işler böyle yürür burada bile hiç yoktan imamla birlikte bir mezarlık görevlisi gelir arkadaşlar nasıl oluyor da bu adamın naşını kaldırmaya hiçbir görevli gelmiyor adamı Janet ile Jermaine mi gömdü? Bir yetkilinin olması kesinlikle gerekiyordu.

Ölümünden sonraki bütün dökümanlarda Michael Joseph Jackson olarak görünüyor Michael’ın adı. Halbuki onun adı Michael Joe Jackson. Neden? Çünkü onlarda erkek çocuklar babalarının adını kız çocuklar annelerinin adını göbek adı olarak alıyorlar. Michael’ın çocuklarında da aynı şey geçerli. Prince Michael,Paris Katherine mesela. Farklı isim kullanılması olası bir tehlikede Michael’ın haklarını hukuksal olarak koruyor. Mesela bir şekilde yakalandı ve dediler ki bakın Michael yaşıyor! Ölümünü yalanlamış ve bunun Amerikadaki cezası idamdır hadi idam edelim! Bu durumda Michael ‘’yoo baba ölen ben değilim Michael Joseph Jackson,ben Michael Joe Jackson’ım’’ diyebilir.

Joe Jackson bir konuşmasında aynen şu cümleyi kullandı ‘’Michael hayranlarını seviyor ve onları özlüyor’’ Şimdi o kadar çok pot kırıldı ki artık birine tesadüf deseniz ikisine tesadüf deseniz eyvallah ama bu kadar şeyin hepsine tesadüf derseniz tarih sizi affetmez kanımca.

Ve bu ölüm olayını Michael ölmeden 6 dakika önce duyuran,son fotoğrafını yayınlayan,Michael’ın ölümüyle ilgili bütün haberleri yapan tek haber kaynağı TMZ idi. Bunlar seçilmiş mi? Yoksa Bunlarla bir anlaşma mı yapıldı bu olayla ilgili? Bana kalırsa 2. Seçenek. Çünkü madem medya taaaaa anasının nikahındaki FBI dosyalarından Michael’ın pedofil olduğunu bulabiliyor,o dosyalara ulaşabiliyor,bir son fotoğrafına mı ulaşamadılar? Ufo gören masum köylü ayakları bunlar. Yemeyin.

Yazıyı takip eden bütün arkadaşlarıma kamyon dolusu sevgiler…

TO BE CONTINUED…

13 responses to Michael Neden Ölmedi? (Bölüm 3)

 1. ”Bu dediklerinin hepsinin bir cevabı var ama yazdığın şeyler insanı aşırı derece tahrik edip tartışmaya sürüklemeye çalışan şeyler.”

  benim yazdıklarım siznkilerin anti tezi olan sorular ortada bir iddam bile yokki tahrik edeyim oysaki siz büyük tahrip edici bi idda ile ortaya çıkıp kesin sonuçlarla konusuyorsunuz ki asıl öldügüne inanları tahrik edecek türde yazılar bunlar burda ben ayrılıyorum ben düşünüp mantıklı olanı degerlendirim yazdıkalrınız beni kızdırmıyor veya tahik etmiyor sadece bana dogru gelmeyen veya mantıksız gelenleri ortaya dokuyorum bunda sizi tahrik edecek bi sonuç göremiyorum veya özellikle yaptıgımı düşünüyorsanız kusura bakmayın öyle birşey yok sadece bu konuda tartışıyoruz olay bu siz belki bu konunun sahibi olarak yapılan diger yönde yorumları böyle algılıyorsunuzdur ama inanın bir art niyetim yok

  • Aynen katılıyorum sana Shadowmere ve sana bir soru sormak istiyorum aşağıdaki düşüncelerimde haksızmıyım sence Michael ile ilgili ?? Düşüncelerim bu şekilde ; Nesrin istesekte istemesekte Michael öldü canım. Eğer hala Michael yaşıyor diyorsan bu çok yanlış bir davranış. ÇÜNKÜ : MİCHAELI TANIYAN VE HAYRANI OLAN HERKES BİLİRKİ NE PAHASINA OLURSA OLSUN, İSTER ÇOCUKLARI İSTERSE BAŞKA ŞEYLER O SEVENLERİNİ ALDATACAK KADAR, ÜZECEK KADAR VE HATTA ONUN VARLIĞINDAN BİZLERİ MAHRUM BIRAKACAK KADAR ONURSUZ VE ALÇAK BİR İNSAN DEĞİL. Bunu iyi anlamanı istiyorum çünkü bu yazdığım çok önemli. Yakaladığın tespitler güzel ama yukarıda saydığım sebeplerden dolayı hepsi ÇÜRÜYOR. SEN MİCHAEL YAŞIYOR DEMEKLE NE DEDİĞİNİN FARKINDAMISIN? ONA FARKINDA OLMADAN: Korkak, Yalancı, Onursuz, Düzenbaz, İkiyüzlü, Sahtekar gibi yakıştırmaları yaptığının farkındamısın? Belki acın büyük, öldüğünü kimse kabullenemiyor ama bence yazılarına bir son ver çünkü istemeden de olsa Michaelı yukarıda saydığım yakışıksız sıfatlara dahil ediyorsun ve buda BENİ DELİCESİNE BİR MİCHAEL HAYRANI OLARAK ÇOK ÜZÜYOR. :((((

   • bence ikinizde bir kısmında haklısınız nesrin in konusuyla ilgili fikirleri bir çok kez yazdım zaten senın yazdıklarına gelincede bende kesin konuşması taraftarı degilim sanki biz anlamıyormuşuz görmezden geliyormuşuz gibi anlatıyor olayları ve bende michael ın böyle birşey yapmaycagını yapamayacagını vede yapmasına sebep olmadıgını düşünüyorum. onun dışında da hepimiz michael ı çok seviyoruz bu nedenle bazı şeylere inanmak isteye biliriz buna da saygı göstermek gerek fikirlerinize katılmıyorum ben böyle düşünüyorum şeklinde konuşursak daha güzel olur sen bilmiyorsun o öyle degil böyle şeklinde konuşmakta güzel durmuyor.

   • Evet çok doğru AMA MİCHAEL KESİNLİKLE BİZİ KANDIRMAZ BUNA ADIM KADAR EMİNİM…

  • Anlatmak istediğim şu aslında Michael yaşıyor dersek onu : YALANCI, İKİYÜZLÜ SEVENLERİNİ KANDIRAN biçiminde bir KALIBA sokmuş oluruz. Doğru olurmu bu sence. Hemde onun nasıl biri olduğunu çok iyi biliyorken? REALİTE’den uzaklaşmamamız gerekir kanımca…

 2. Yazdığın yazılar ve kanıtları çok mantıklı. Hepsi tamam. Ama benim takıldığım nokta şu ki Michael yaşamı boyunca çocuklarını medyadansaklayan bir insandı. Şuanda yaşıyorsa neden hala çocuklarını korumak için bir şeyler yapmıyor? Prince,Paris,Blanket hepsi göz önünde ve herkesin gözleri onların üzerinde. Özellikle de Paris… Michael yaşasaydı onların bu kadar göz önünde olmasına izin verir miydi sence?

  • Çok güzel noktalara değinmişsin. Şuanda herkes Michael’ı öldü olarak biliyor. Bu yüzden bir problem yok çocukları Michael da ömürlerinin sonuna kadar maskeyle gezdirmeyecekti elbette. Onlar artık normal çocukların gittiği okullara gidiyorlar ve birer birey oldular bu yaşta da maskeyle gezemezlerdi Michael yanlarında olsa da durum böyle olacaktı. Ama Paris’in aile tarafından da Michael tarafından da sürekli uyarıldığını biliyorum. O çok dik başlıymış mesela bu bileklerini kesmesinin nedeni Marilyn Manson konserine gidememesiymiş. Jermaine de demiş ki artık büyüdü ve her istediğini elde edemeyeceğini öğrenmesi gerek. Yani teenage triplerinde biraz o maalesef.

   • Tamam ama Paris Ellen’a falan çıktı,internette videoları var,film çekmeyi düşünüyordu hatta bi ara. Michael bunlara izin vermezdi en azından.

 3. Çok teşekkürler yine ince ayrıntılarıyla düşünülerek yazılmış bir zeka makalesi olmuş.Odaklandığın noktaları öyle güzel açıklıyorsun ki inandığın şeyler konusunda ‘acaba haklı olabilir mi?’ ‘ben yanlış düşünmüş olabilir miyim?’ diye düşünmeden edemiyor insan :) ‘Düşündüğün şeyleri düşündürebiliyorsan doğru yolda yürüyorsun.’Bu babamın bir sözüdür ve sana çok yakışıyor.Doğrusu seni tanımıyorum, ne iş yaptığını bilmiyorum ama kesinlikle cinayet masasında çalışan bir polis olabilirmişsin.İzninle artık sana Nesrin Holmes demek istiyorum :) Çünkü Sherlock Holmes’ün Türküye şubesi gibi çalışıyorsun :) emeğine sağlık…

  • Hahaha Holmes’ü çok severim hatta eskiden yazarı Holmes’ü öldürmüştü ve okurları öyle büyük bir tepki verdiler ki yazar Holmes’ü tekrar canlandırmak zorunda kaldı :) Bu güzel yorumların için çok teşekkür ederim kardeşim :)

   • Rica ederim ne demek :) Holmes iz bırakan ve doğru işler yapmış bir karakter olduğu için okuyucu ona bağlanmıştı.Aynı yolda ilerliyorsun kardeşim…Başarılarının devamını dilerim :)

   • Sağol kardeşim :)

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.