Avatar of Nesrin

by

Michael Neden Ölmedi? (Bölüm 4)

06 Temmuz 2013 in Genel

Anma töreninden sonra Joe’ya Michael’ın bedeninin nerede olduğunu soruyorlar. Ve Joe ‘’nerede olduğunu bilmiyorum’’ diyor. Allah vermesin sizin kardeşiniz yada anneniz babanız ölse onun ölüsünün nerede olduğunu bilmeyecek misiniz?  Ayrıca Joe ‘’Onun öldüğünü hayranlarından öğrendim’’ dedi CNN’de katıldığı programda. Ve yine aynı programda ‘’herşey iyi,çok iyi. Herşey yolunda’’ dedi. Çocuğu ölen birinin tepkisi olabilir mi bu? Adam CNN’de o katıldığı programda kahkahalarla gülüyordu ve çok neşeliydi. Sanki bu bir zaferin verdiği mutluluk gibi değil miydi sizce de? Michael’ın bütün bu pisliklerden kurtulduğunu bildiği için gülüyor olamaz mıydı…?

Aynı şekilde Janet’a Michael öldüğünde neredeydin? Diye sorulduğunda verdiği cevap’’Ben… Bilmiyorum… Hatırlamıyorum…’’ Böyle bir şey olabilir mi ben size desem ki geçen haftasonu neredeydiniz? Bunu hatırlayamacak birisinin olacağını sanmıyorum. Kaldı ki kardeşinin öldüğü gün nerede olduğunu hatırlamayacak bir insanın Alzheimer hastası olması gerekir bu çok büyük bir travmadır çünkü.

Aileye Michael’ın ölümüyle ilgili bir şeyler sorunca bütün aile bireyleri ne olduğunu bildiklerini fakat bunu açıklayamacaklarını söylüyorlar. Aynı şekilde şuan görülen mahkemede de ailenin AEG’nin savunmasındaki birçok maddeye cevap vermeme hakkını kullandıklarını söylüyorlar. Birçok konuda susmuşlar. O davanın açılış nedeni de tamamen bir şaşırtmacadır. Michael’ın ölmesini isteyen ve yaşamasının kendilerine çok büyük bir tehdit unsuru olduğunu düşünen insanlardan bazılar yavaş yavaş uyanmaya başladı. ‘’Michael ölmedi galiba baksanıza Murray elini kolunu sallaya sallaya geziyor bu işte bir terslik var’’ diye düşünmeye başladılar. Onların bu düşüncelerini çürütmek ve yanlış olduğunu,Michael’ın öldüğünden emin olmalarını istediklerini gösteren bir eylemdir bu dava. Neden 4 yıl sonra açtılar bu davayı? Madem ‘’herşeyi biliyorlar’’dı neden olaylar sıcakken Michael öldüğünde açmadılar davayı da 4 sene sonra açtılar bunun mantıklı bir açıklaması olabilir mi?

Jermaine radyoda çıktığı bir programda o gün ne oldu sorusunun üzerine ‘’Michael’ı havaalanına götürdük. Pardon Hastaneye…’’ diye bir cümle kurdu arkadaşlar. Bu insanın gerçekte olmayan bir şeyle ilgili konuşurkenki vücudunun salgıladığı endorfin ve adrenalin hormonlarının aynı anda salgılanmasıyla oluşan bir durumdur. İnsan karşısındaki birine bir şeyle ilgili yalan söyleyeceği zaman da bilinçaltı %90 ihtimalle gerçek olan şeyi söyletir ve sonra toparlayamazsınız. Jermaine’in başına gelen tam da buydu. Aslında o cümleyi kurarken aklından geçen’’Michael’ı hastaneye götürdük’’ cümlesi iken asıl olan gerçek eylem ‘’Michael’ı havaalanına götürdük’’ diye çıktı ağzından onun kontrolü dışında gerçekleşen bir olay. Hadi buna dil sürçmesi diyelim. İngilizcede Havaalanı=Airport,Hastane=Hospital’dır. İki kelime arasında dil sürçecek bir fark görüyor musunuz? Mesela Hospital ile Hostel kelimeleri arasında insanın dili sürçebilir yanlışlıkla birinin yerine diğerini diyebilir ama böyle birbiriyle hiçbir bağlantısı olmayan iki kelime arasında dil sürçmesi görülmesi çok nadir bir olaydır.

Ve bu çocuklar her yılbaşında bir yere kayboluyorlar. Janet çocuklar benimleydi dedi bir keresinde ama tam da yılbaşından önceki gün Janet  kanada’da tek başına görüntülendi. Yalan olduğu çıktı. Hani Michael böyle bir şey yaptıysa sen ona aşağılık haysiyetsiz bir adam mı demeye çalışıyorsun diye düşünenler olabilir aranızda. Bu tam bir saçmalık sevdiğim ve değer verdiğim bir insan hakkında asla bir şey düşünmem.Michael ne yaptıysa yine ailesinin iyiliği için yaptı. Asıl kalsa kendini düşünmüş olurdu. Onun için çok mu kolay bu hayat? Kaçak hayatı yaşıyor yakalandığında işini bitirirler. Çocuklarının yanında kalmayı seçseydi Michael öldürülecekti. Ve çocukları ondan ömür boyu ayrı kalmak zorunda kalacaktı. Bunu yaparak o olayı engelledi. Bunu yapmak her babayiğidin harcı değil. Delikanlı adam olmak lazım böylesi zor bir kararı verebilmek için.

Ben Evenstad Michael’ın çok uzun zamanlardan beri arkadaşıdır. Ve nedense Michael’ın o ünlü son resmini çeken de o. Nasıl bir tesadüfse artık. Firmanın adı National Photo Group. Bu adı çok duyacaksınız. Michael’ın o otopsi görüntüleridir son fotoğrafıdır cart curt hepsi bu firmadan çıktı arkadaşlar. Ve Firmanın sahibi Ben,Mike’ın çok yakın arkadaşı. Bunlar da mı tesadüf?

Michael’ı almaya gelen ambulans adam ‘’güya’’ kalp krizi geçirirken,yada yüksek dozda ilaçtan ölürken yada Murray onu öldürmeye çalıştıktan sonra hayatta kalırken (4 yıl geçti geçerli bir ölüm sebebi bile yok hangisi olduğunu bilmediğim için denilen her şeyi yazıyorum) tam 45 dakika evde kalıyor. Burası da başka bir trajedi tabi ama devam edelim. Michael Ucla’in kapısına geldiğinde tam hastanede yangın alarmı çalmaya başlıyor. Herkes bir panik içinde. Yangın mı çıktı ne oldu falan diye. Bu sırada o kargaşadan yararlanıldı tabiî ki. Michael’ı o alıp bir binanın bodrum katından içeri girdiren coroner aracı varya hah işte araç Michael’ı o anda aldı ve yola koyuldu.

Ayrıca bu hoax olaylarından Jackson ailesinin de haberi var. Eğer böyle bir şey olmasaydı aile çıkıp ‘’Michael öldü bu şekilde Elvis’e ve diğerlerine yapıldığı gibi komplo teorileri kurmanıza gerek yok. O gerçekten öldü’’ gibi bir açıklamayı kesin yaparlardı.

TO BE CONTINUED….

5 responses to Michael Neden Ölmedi? (Bölüm 4)

  1. İyide benim aklıma Takılan birşey de şu Paris İntihar ettiğinde Odasında Şöyle bir Not vardı Babamın Ölmediğini biliyorum onu bana neden göstermiyosunuz buna benim kafam karıstı

  2. Nesrin en büyük hayranınım ama bu söylediklerinin hpsinin kanıtlamadağın süreçte gerçekçiolmaz mesela Hermaine Jackson havaalanına götürdük diye pot kırması bunun bi ses kaydı veya videosu olmalı.

  3. Nesrincim çok güzel yazıyorsun sakın yazıların hakkında yapılan kötü yorumlara aldırma.Bana çok faydası oluyor yazılarının :)))

  4. Nesrincim ellerine ve emeklerine sağlık diğerleri gibi çok başarılı olmuş yazın. Bende beğendim detaylarla uğraşıyosun ve zor bi iş yapıyosun bende ölmediğini düşünüyorum devamını beklerim :)

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.